Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

obracanie tarczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Mój projekt- wraz z programem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Respect
Nowy

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 5:43 pm    Temat postu: obracanie tarczy Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry
Jestem początkującym programistą i chciałbym zapytać czy moj idea ma wogóle sens. Czy atmega pociągnie owe założownie. Mam zamiar stworzyć klawiature z przycisków oznaczonych wszystkimi literami alfabetu. To wpisaniu np słowa pies wyświetli sie ono na wyświetlaczu LCD .
Na tarczy na ktorej po obwodzie są również umieszczone wszystkie litery. Powina się ona obracac tak że będzie zatrzymywać się w takiej kolejności jaki jest wyraz czyli P (chwile czeka) przekraca sie na litere I (chwile czeka) przekreca sie na litere E itd.
Zakupiłem w tamtym roku płytke do sterowania inteligentntym domem, ale jak narazie pomysł upadłi postanowiłem spróbowac wykonać takie założenie jak wyżej. Co Wy na to drodzy formuowiccze. Czy da sie to wykonac na atmedze32
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fourup
Lekko zaangażowany

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na AT32 bez problemu.
W Bascomie istnieje nawet możliwość zastosowania standardowej klawiatury od komputera (ze złączem PS/2).

Do tego tarcza napędzana silniczkiem krokowym - sterowanie silniczkiem również bezproblemowo ogarniesz pod AT32

Wszystko jest do zrobienia - to tylko kwestia pomysłowości Wink
Od Nestora mam:
AT8 v.1.0 - zarządza ciepełkiem w domciu
AT32SD +DHT11 +GM-210 (GPS) +inne gadżety... - bawię się Mr. Green
AT32TCPIP v2 + ExtPK - zajefajny sprzęt!
AT32U4 - koniec z programatorami!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Mój projekt- wraz z programem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: